INT. SHOW ”CHRISTMAS CUP 2010” VILNIUS (LT) 20101219


”Benito” vann återigen Intermedia klassen med CAC och R Cacib
Grattis Gintare och Andrius , vilken avslutning på 2010!
**********

INT. SHOW ”VILNIUS WINTER 2010” 20101218 (LT)

 Cheer’s Evergate Garden Intermediate klass 1ecc, CAC
Dömde gjorde G Christensen (DK)
**********

ERBA (IT) 20101212
Cheer’s Still Got The Blues ”PLUSS” 1ECC med CAC
Grattis
**********

 VERONA (IT) 20101205
Cheer’s Emmerdale Garden ”Emma” 1 ECC R-CAC
Stort Grattis!!!
**********

PORDNONE (IT) 20101204


Cheer’s Emmerdale Garden1 ECC CAC-CACIB och BIR!!!!!
Grattis Andrea, Gigi och Susy
**********

GRK OPEN SHOW AXEVALL 20101113

Cheer’s Med Vindens Fart
”Susa” vann Puppy II blev bästa tikvalp och BIS.   Tack Mimmi !
Cheer’s High Woods Garden ”Magnum” 3a Puppy II
 Cheer’s Holly Comb Garden ”Combi” 3a Puppy II
Cheer’s Crosswater Garden ”Bolla” 4a Mid Limit
Dömde gjorde Ulrika Zetterfeldt
**********

INT. SHOW  METZ (Fr) 20101107



Cheer’s High Land Garden
Bästa Baby  Ring d´honneur
Grattis Evelyne
**********

INT. POZNAN (Pl) 20101107

Cheer’s Evergate Garden
 ”Benito” vann även denna dag Intermediate klass med CWC
Snyggt jobbat Gintare och  Andrius
**********

INT. POZNAN (Pl) 20101106

”Benito” 1 Ecc Intermediate klass med CWC
Grattis Gintare och Andrius
**********

GOLDEN RETRIEVER CLUB SHOW BONN (DE) 20101030


Cheer’s High Hills Garden Bir-valp och slutade dagen som BIS-valp
Stort Grattis Nancy och Erwin
**********

NRK TELEMARK 20101130

”Ebba”
Cheer’s Med Blommor I Sitt Hår BIR-BIS-2 valpkl II
Snyggt jobbat Wenche
**********

NRK  JUBILEUMSUTSTÄLLNING HOLEMOEN 20100918

      

Cheer’s High  Beeches Garden   Cheer’s Med Blommor I Sitt Hår
BIR-VALP & BIS-4               BIM-VALP
Grattis Wenche !!!!!   Anni Malte Rasmussen DK dömde
**********

SKK INT. SOFIERO 20100912

Cheer’s Silver Spoon 2a Ökk Ck samt 3a Bästa tik
Domare Rachel Rains
**********

GRK OPEN SHOW ÖRENÄS SLOTT 20100911


”Magnum”
Cheer’s High Woods Garden 1a Puppy 1 samt Bästa Hanvalp och BIS-2

Cheer’s Med Vindens Fart 2a Puppy 1 samt 4de Bästa Tikvalp


”Spookie”
Cheer’s Silver Spoon vann Mid Limit och blev Bästa Tik och BIS

Tikarna dömdes av Ingrid Lundqvist
Hanarna av Kristina Wikner
**********

LUXEMBURG 20100904


Cheer’s High Land Garden
VP Bästa Baby Ring of Honour
Grattis Evelyne !
Domare Elisabeth Rhodin
**********

SSRK UDDEVALLA 20100829


Cheer’s Silver Spoon 2ökk Ck 4a bästa tik
Ann Nerell dömde
**********

 

GRK OPEN SHOW SJÖVIK 2010822


Cheer’s Med Vindens Fart
”Susa” debuterade i utställningsringen med följande resultat
BÄSTA  TIKVALP  OCH   BIS  !!!!!!


SE U(U)CH Cheer’s Call It A Day
1a Open och 3a Bästa Hane.
Dömde gjorde Annika Hjälm
**********

 WTP I ARDOOIE BELGIUM  20100814

Cheer’s High Hills Garden
Debut för ”Jaden” Best Baby
Grattis Nancy !
**********

NKK OSLO 20100814


SE U(U)CH Cheer’s Call It A Day
1 Bruksklass med Ck
Carina Östman dömde
**********

 

DOG SHOWS DEUSKININKAI(LT) 2010-08-06-07-08

20108007 Cheer’s Evergate Garden Ecc11,
20100808 Ecc 1 JW

Grattis  Andrius och Gintare !!!!
**********

GOLDEN RETRIEVER SHOW  VEHENDI (Est) 20100724

Cheer’s Evergate Garden
I, JW, BOB Junior,  3dje bästa hane
Domare Eivind Mjaerum NO
**********

 INTERNATIONAL SHOW  WARSZAWA 20100711

Cheer’s Evergate Garden 2nd Intermedia klass R-Cacib
**********

GRK OPEN SHOW ROTTNEROS 20100704

Foto, Susanne Englund
Cheer’s Utan Tvekan Bästa Tik och BIS-2
Stort Grattis Pernilla och Micael
Dömde gjorde Anne Mette Sletthaug
**********

SSRK ROTTNEROS 20100703

Cheer’s Utan Tvekan 3ökk med ck
ägare Pernilla & Micke
**********


DANSK KLUBB SHOW  20100626

Cheer’s Evergate Garden ECC 111
**********

DANSK RETRIEVERKLUBB  VILDBJERG 20100625

Cheer’s Evergate Garden  Ecc Junior klass
domare H. Fryckstrand
**********

WDS HERNING (DK) 20100624

Domare Cheer’s Evergate Garden ECC Junior klass
Claudio de Giuliani (IT)

**********


INT. SHOW SZCECIN (PL) 20100620

Cheer’s Evergate Garden EXC Intermedia klass 1 CWC R-cacib
**********

 

INT. SHOW OZOLNIEKI (LV) 20100613

 Cheer’s Evergate Garden 1 JW Bästa hane och BIM
**********

CAC SHOW KAUNAS (LT) 20100605-06

 Cheer’s Evergate Garden
2x JW & BOB Junior
**********

 

RENDE (I) 20100523

Cheer’s Emmerdale Garden
EXC 1
”Emma” blev därmed Italiensk Junior Champion

CAC SHOW CZESTOCHOWA (PL) 200516

 Cheer’s Evergate Garden
1 JW och Polsk Junior Champion

 

 NAT SHOW TERNI (IT) 200515

 Cheer’s Still Got The Blues
Exc 1 & CAC

 

SHOW GRUPP 8 CZESTOCHOWA 20100515

Cheer’s Evergate Garden Exc 1JW BIR Junior & BIS-2 Junior

SSRK SKOKLOSTER 20100515

Cheer’s Utan Tvekan R Ökk med Ck, ägare Pernilla och Micael
 Heather Morris Uk dömde

 

SKK LARV 2010050

Cheer’s Utan Tvekan 3a Ökk Ck ägare Pernilla o Micael
Dömde gjorde Ans Van Leeuwen NL

CAC SHOW JONAVA  (Lt) 20100508

Cheer’s Evergate Garden
1 ECC JW BOB Junior J BIS-2
Judge Natalija Nekrosiene (LT)  Bis Judge Liudmila Tchistiakova (RUS)
 Grattis  Andrius och Gintaré

GRK CLUB SHOW SKARA FORNBY 20100508

 Cheer’s Wild Wind 1 Ökl ägare Ing-Marie o Tony Karlsson
SE U(u)CH Cheer’s Wild Thunder 3 Chkl 3 Bhkl
SE U(u)CH NO UCH Dewmist Silkchaser 4 Chkl
Cheer’s Silver Spoon 3 Ökk Ck
Cheer’s Utan Tvekan 4 Ökk CK ägare Pernilla och Micael
SE U(u)Ch Cheer’s Once Or Twice vann Veteranklassen, blev 4de bästa tik
samt Bim Veteran ägare Eva-Marie Klang Ruckman

Hanar dömdes av Tina Angrell  Tikar av Filip Johnsson

 

 SSRK JAKTPROV KOBERG 20100507

Tennis” startade i Nkl med ett 3dje pris, som resultat
 Grattis Hasse
 Willy Gustafsson dömde

INT. SHOW LODZ  (Pl) 20100502

 Cheer’s Evergate Garden
1 ECC JW BOB Junior
Kvalificerad till Crufts 2011  !!!
Judge M. Urosevic (Ser)
Grattis till en framgångsrik helg Andrius och Gintaré

LITHUANIAN RETRIEVER CLUB SHOW UKMERGE (Lt) 20100501
Cheer’s Evergate Garden ECC 1 JW’ 2010 , JW BIS-3
 Domare Pia Razera Brulin SW

RAVENNA (IT) 20100425

       ”Pluss” vann öppen klassen  med CAC
Grattis!!!
!

                           NAT: SHOW OSTIGLIA  (MN) ITALY 20100405

                    
                                                                 Cheer’s Emmerdale Garden                                         Cheer’s Still Got The Blues
                                      ”Emma”  Ecc 1 Junior klass            Pluss” Ecc 1  med CAC Intermedia klass
                                                 Slutligen blev ”Emma” BIR
                                                               
          Grattis till super resultat


SSRK BOHUS 20100328

 Cheer’s Silver Spoon 2 Ukk CK
Dömde gjorde Ann Falconer UK

 SSRK BOHUS 20100327

Cheer’s Silver Spoon R Ukk
Dömde gjorde Johan Juslin SF
  

      SSRK HÖGBO 20100320 

Cheer’s Utan Tvekan debuterade i Öppen Klass med att bli 2a Ökk CK och R Bästa Tik
Grattis Pernilla och Micke

 INT. SHOW ”VILNIUS CUP” (LT) 2010-03-14

Cheer’s Evergate Garden
  Junior class, excellent
 
I, JW, BOB Junior

 

INT. SHOW ”LITHUANIAN WINNER” VILNIUS (Lt)2010-03-13

CHEER’S EVERGATE GARDEN Junior class, excellent II
Domare V. Kardos (H)

 GOLDEN CLUB SHOW GONZAGA (It) 20100306

Arezzo (It) 20100112,  2 EXC,   Bergamo (It)  20100123  2 ECC,  Gonzaga (It) 20100306  2 ECC 

Grattis Andrea, Syzy och Luigi

 GOLDEN CLUB SHOW GONZAGA  (It) 20100306

Cheer’s Emmerdale Garden
”Emma” statade för första gången i Juniorklass med resultat 1CC

Dömde gjorde Pat Tuck  (GB)
Grattis Andrea, Suzy and Luigi

 

INTERNATIONAL  SHOW TALLIN  (Est) 20100215

CHEER’S EVERGATE GARDEN
Junior klass excellent III
Domare T. Pehar

 GOLDEN RETRIEVER SPECIAL  TALLIN  (Est) 2010-02-14
 CHEER’S EVERGATE GARDEN
Junior klass, excellent II
 Domare J.Richardson (UK), kennel Darrochonna UK

CAC SHOW KAUNAS (Lt) 2010-01-23

CHEER’S EVERGATE GARDEN 

Junior klass, excellent  I, JW
BENITO  erhöll följande titlar  LITHUANIAN – LATVIAN – ESTONIAN
 BALTIC JUNIOR CHAMPION !!!

Vi Gratulerar Gintare och Andrius

 

  CAC  SHOW TARTU (Est) 2010-01-09

I, EST JCAC, BOB Junior, Best Dog-3, JBIS-2 !!!

Stort Grattis Andrius och Gintaré
Dömde gjorde  
Anne Livo Buvik    Norge

SKK MY DOG GÖTEBORG 20100108

                                                                                                                              ”Spookie”                                Foto Petra Jirblad

Cheer’s Silver Spoon blev 2a i Ukk med Ck samt 4de bästa tik
Dömde gjorde Hans Van Den Berg  NL

 ♣♣♣♣